Pálení žáhy může být předzvěstí dalších potíží

Pálení žáhy se dá charakterizovat jako pálivá bolest v oblasti za hrudní kostí a v krku. Nejčastější příčinou těchto nepříjemných pocitů je nepochybně nesprávná konzumace jídel a nápojů. Obsah žaludku se navrací do jícnu, tento proces se nazývá reflux. Dalšími velmi častými projevy refluxu jsou například poruchy hlasového projevu a záněty dýchacích cest.

Zdravá výživa pro mozek - brainfood
Zdravá výživa pro mozek - brainfood

Superpotraviny jsou již dosti známým pojmem, kterým je dnes doslova zaplavený internet. Ve skutečnosti se jedná o jakýsi marketingový název, označují v podstatě každé ovocné i zeleninové plody, které disponují nadměrně vysokým obsahem určitých, většinou tělu prospěšných látek. Mezi superpotraviny se můžou řadit také potraviny, které dokážou podpořit naši mysl a mozek, tedy brainfood.

5 jednoduchých cviků na bolavá záda
5 jednoduchých cviků na bolavá záda

Ten, kdo udržuje v dobré kondici své zádové partie, napomáhá lepšímu zdravotnímu stavu také u dalších oblastí těla, které mohou být problematické a souvisí s páteří a pohybovým aparátem. Cvičení zad je výborná prevence proti bolestem hlavy, ramenních a kyčelních kloubů a samozřejmě také samotných zad a páteřního aparátu. Shrňme si 5 základních cviků na procvičení zad, které zvládne každý a nejsou k nim třeba náročné a nákladné pomůcky.

Aktivní muži
Aktivní muži

Muži byli vnímání jako hlavy rodiny v tom smyslu, že ji obstarávali po materiální a finanční stránce. Ale dnes v jedenadvacátém století se role mužů a žen začínají pomalu, ale jistě měnit, protože dnešní otci stále více začínají zasahovat do výchovy v rodině a snaží se aktivně se podílet na výchově svých ratolestí. A to dobře jak pro děti, tak pro otce i pro maminky.

Jak nastartovat hubnutí
Jak nastartovat hubnutí

Hubnutí je zvlášť teď v létě téma, na které každý slyší. Ale ony existují i rady, které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Pojďte si je s námi prostudovat, snad právě teď uhodíme hřebík na hlavičku a najdete tam něco, co se vám zalíbí a začnete pro své tělo i zdraví dělat.

První pomoc a léčba při pobodání hmyzem
První pomoc a léčba při pobodání hmyzem

Bodnutí hmyzem je pro někoho poměrně banální záležitostí, pro jiného život ohrožujícím stavem. Vždy je ale nepříjemné.

Očkování, na která byste neměli zapomínat při cestování
Očkování, na která byste neměli zapomínat při cestování

Než vyrazíte na dlouho očekávanou dovolenou, je důležité uvědomit si, že ne vždy dokážou naše těla ideálně snášet výraznou klimatickou změnu a také změnu ve stravování, případně kontakt s cizími kulturami. Rozhodně není od věci být v obraze o tom, jaká očkování jsou doporučená pro Evropu a svět a můžou pomoci imunitě organismu, jeho lepší adaptabilitě na dané prostředí. Exotika je sice krásná, ale může být také zdraví nebezpečná, pokud nebudete připraveni.

Rotana- cvičte s hudbou nebo s TV
Rotana- cvičte s hudbou nebo s TV

Rotana není zbraní japonských ninjů, není to ani erotická pomůcka, jak by se mohlo nabízet, spíše ji budete znát jako rotační balanční podložku. Slouží pro cvičení a vylepšení horní poloviny těla, formuje stehna, hýždě i lýtka, velmi dobře se hodí také na protažení před náročnějšími sportovními aktivitami. Tato pomůcka cvičitelů je velice jednoduchá a dá se použít kdekoliv, dokonce i ve velmi stísněných podmínkách malého bytu. Přitom vás roztančí, zpevní vaše bříško i zadeček.

Moderní babičky
Moderní babičky

Mít dobrou babičku, která ráda pohlídá vnoučata, je dnes opravdu k nezaplacení. Děti tak u ní mohou zažít jinou výchovu, a navíc někoho, kdo na ně má čas a nemusí chodit do práce a věnovat se dalším povinnostem, jako je stavění domu, koupě auta a jiné.

Látky v super ovoci, léčí všechny nemoci
Látky v super ovoci, léčí všechny nemoci

Slyšeli jste už o „super ovoci“? Patří do velké skupiny potravin, které se říká „superpotraviny“. Ty jsou výjimečně bohaté na živiny a přinášejí lidskému organismu velké množství pozitiv. Mluví se o nich poslední dobou stále více.

Zpravodajství

Průzkum: Největší rezervou zdravotnictví jsou kvalita a mzdy
Průzkum: Největší rezervou zdravotnictví jsou kvalita a mzdy

Praha 15. června (ČTK) - Investice do kvality a mzdy patří podle průzkumu mezi řediteli 156 nemocnic k největším rezervám českého zdravotnictví. Vidí je také v komunikaci s pacienty, v komunikaci personálu a větší efektivitě práce. Ukázal to sedmý ročník výzkumu Barometr českého zdravotnictví, který mezi řediteli nemocnic v květnu provedla organizace HealthCare Institut ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos. Výsledky má ČTK k dispozici.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.