Dýně: zelenina, která léčí i zkrášluje

Pokud se řekne dýně, většina lidí si představí nejspíše dýňový kompot, který je v našich luzích a hájích velmi oblíbenou potravinou. Pak samozřejmě Halloween, kdy se tato zelenina používá jako strašidelná dekorace. Vydlabanou dužinu lze použít například do plněného masa nebo na pokrm z nejoblíbenějších, dýňovou polévku. Její příprava je velice snadná a zná ji dnes již každá správná hospodyňka.

Jakým jazykem mluví muži a jakým zase ženy?
Jakým jazykem mluví muži a jakým zase ženy?

Všeobecně se tvrdí, že mužské pohlaví používá jazyk vulgární, volí sprosťárny a ženská část populace je vnímána jako tou částí, která více hovoří a je citlivější, což se objevuje i v jejich slovníku. Jaké jsou tedy opravdové rozdíly mezi řečí mužů a žen? Projeví se nějak jejich pohlaví v jejich jazyku, který volí?

Jak mít krásné zuby
Jak mít krásné zuby

Zní to sice banálně, ale pečujete správně o svůj chrup? Mnoho lidí by se domnívalo, že je to bláhová otázka, ale není tomu bohužel tak. Protože když si vyčistíte zuby za minutu, není to pravé čištění a to vám určitě bílý úsměv a zdravé zuby nezajistí. Co tedy dělat, abyste svým krásným úsměvem mohli okouzlit?

Grapefruity chrání srdce a cévy
Grapefruity chrání srdce a cévy

Grapefruity patří mezi oblíbené citrusy, i když někomu může trochu vadit jejich nahořklá chuť. Ta je ale způsobena terpenoidem s názvem limonen se silným protirakovinným účinkem. Určitě stojí za to přijít jim na chuť. Vybrat si můžete grepy s růžovou, oranžovou nebo žlutou dužninou.

Založit rodinu, nebo ne: máme na to dost peněz?
Založit rodinu, nebo ne: máme na to dost peněz?

Z finančního hlediska je to pro mnoho Čechů velmi nevýhodné, a to i když se jejich finance posčítají, a je to i navzdory faktu, že mají vystudované vysoké školy. Není nic nevídaného, když rodina může počítat s rozpočtem jen kolem pětadvaceti tisíc.

Proč se sourozenci hádají?
Proč se sourozenci hádají?

Pokud máte doma více než jedno dítě, pak jste se už určitě setkali s tím, že se v každodenní rutině objevují nedorozumění, hádky a střety. Pokud se někdo z nich snaží bránit, může reagovat prudce a rozhovor končí hádkou. Jak spolu dobře žít a vycházet spolu v míru? Proč bychom se i my rodiče měli zamyslet nad příčinami hádek našich potomků, nedáváme jim my sami nevhodný příklad řešení konfliktů? A nepředstavují kopii nás samotných?

Boty, které jsou komfortní a zároveň IN?
Boty, které jsou komfortní a zároveň IN?

S koncem léta, čím dám menší porcí slunečního záření a přibýváním chladných dní se mění nejen váš šatník, ale také výběr bot. Nechejte již letní obuv v podobě balerínek na další léto a vyměňte je za loafers. Jde o obuv, při níž kombinujete stylovost a komfort. Získejte obě vlastnosti v jednom. Loafers nejsou pouze hitem letošní sezóny, ale jsou trendem, který se koncem léta pravidelně vyskytuje a uchvacuje dámy zas a znova. Jsou totiž úžasné.

VIDEO: Fitball, pružné cvičení pro všechny
VIDEO: Fitball, pružné cvičení pro všechny

Balanční a posilovací cvičení na velkých nafukovacích míčích, to je Fitball, který v sobě kombinuje aerobní prvky, rehabilitační cvičení, tvarování postavy i posilování svalů. Tento balón šetří vaše klouby. Hodí se tedy pro všechny bez ohledu na váhu, věk nebo předchozí zkušenosti s cvičením. Při lekci se pobavíte i zapotíte, protáhnete celé tělo a posílíte některé svalové partie. Na velkém míči můžete nejen posilovat, ale i relaxovat. Stačí si na něj sednout, a už zapojujete svaly a snažíte se udržet rovnováhu, a to vše bez nadměrné námahy. Cvičení i sezení na míči je dobré zejména pro páteř a zádové svaly.

Červená řepa, bohatá zásobárna zdravých látek
Červená řepa, bohatá zásobárna zdravých látek

Dvouletá rostlina a zelenina, která je nesmírně zdravá, červená řepa, patří nesporně na dnešní moderně vyvážený jídelníček těch žen, které berou svou kondici vážně. Dalo by se říct, že červená řepa je natolik komplexní zásobárnou zdravých látek, že byste skoro ani nemusely jíst další druhy zeleniny. Ale pestrost je vždy důležitá, také u stravování musí být. Navíc pokud jíte tuto pochutinu každý den, pořád dokola, nebude vám již pochopitelně tolik chutnat.

Jsem nevlastní matkou, jak na to?
Jsem nevlastní matkou, jak na to?

V pohádkách působí macecha jako zlá a negativní nevlastní matka. A teď si představte, že jste v té nevděčné roli vy. Svého partnera milujete a chcete s ním sdílet dobré i zlé, a mezi všechno, co má, patří i jeho dítě. Čeká vás nelehká úloha.

Hledáme externí redaktorku!
Hledáme externí redaktorku!

Dozvěděla jste se právě, že jste těhotná nebo miminko plánujete a ráda byste se o tuto kouzelnou životní etapu podělila s ostatními?

Soutěžte s Dapis gelem
Soutěžte s Dapis gelem

Pro 6 z vás, kteří správně zodpoví následující otázky a my je vylosujeme, máme báječné letní ceny!

Každé nové registrace si ceníme
Každé nové registrace si ceníme

Vážíme si každého nového uživatele nebo uživatelky a proto jsme se rozhodli vás pořádně odměnit.

Spuštění webu Tvé zdraví
Spuštění webu Tvé zdraví

Zaregistrujte se a získávejte tak zcela ZDARMA dárky pro sebe i celou rodinu.

Slim 3 recipe