BLOG: ČTYŘI ROKY ZA NÁMI!

Dnešní den je pro mě, pro nás, výjimečný. Slavíme dnes totiž s mojí drahou polovičkou krásné čtyřleté výročí..

BLOG: NEDUHY PŘED FINÁLEM
BLOG: NEDUHY PŘED FINÁLEM

38 (slovy: třicetosm) dní do termínu porodu.. a společně s velkým čekáním se začínají objevovat nešvary, které byly doteď schované..

Jsou uzeniny nebezpečnou potravinou?
Jsou uzeniny nebezpečnou potravinou?

Na současném trhu se objevují uzeniny různých jakostí. Ty, které neobsahují alespoň 80 % masa, v podstatě ani nestojí za pozornost, je v nich spousta náhražek a pro tělo nejsou zrovna příznivé a zdravé. Podstatný je samozřejmě také obsah tuku, ten by měl být maximálně asi 30 %. Při uzení se maso zajisté také různě upravuje a přidává se sůl. Její obsah by neměl přesáhnout 2,5 %.

Vztah rodičů k jídlu
Vztah rodičů k jídlu

Rodiče často vnímají potřebu dítěte jíst jako jedinou, kterou dítě má a často ji zaměňují za všechny ostatní. Pokud se dítěti něco stane, šup mu něco do úst a je klid. Ale pak si neuvědomují, že tak dítě později začne řešit všechny své budoucí trápení a trable.

Úsměv a jeho tajemství
Úsměv a jeho tajemství

Úsměv vyjadřuje emoce člověka, ale nemáme jenom jeden typ. Jedná se o mnoho různých druhů úsměvů, které často nedokážeme rozlišit. A k překvapení mnoha z nás úsměv nevyzařuje jenom pozitivní emoce, ale je také výsledkem frustrace.

Líní měšťáci a sportovní děti z vesnice?
Líní měšťáci a sportovní děti z vesnice?

To je mýtus, který se donedávna prosazoval, ale to už není dávno pravda. Lidé si mysleli, že děti, které žily na venkově nebo na maloměstu, tráví hodně času venku a naběhají se svými kamarády dlouhé hodiny po venku.

Nezapomínejte na šikmé břišní svaly
Nezapomínejte na šikmé břišní svaly

Šikmé svaly břišní realizují velké množství rotací, ale hlavně zajišťují postranní stabilitu těla, a i proto by se na jejich posilování nemělo zapomínat. Mnoho lidí cvičí pouze příčnou část, tedy takzvaný pekáč buchet. Funkce šikmých svalů je vždy spojena s dalšími rotátory trupu, které se nachází podél páteře. Šikmé břišní svaly nejvíce pracují například při běhu nebo hodu míčem.

BLOG: TĚHOTENSKÉ FOCENÍ? ZA NÁMI!
BLOG: TĚHOTENSKÉ FOCENÍ? ZA NÁMI!

Tak a máme to za sebou! I my budeme mít na tohle šťastné období krásnou, společnou památku..

Pohanka je zdravá i pro pohany
Pohanka je zdravá i pro pohany

Pohanka je pro naše zdraví velmi přínosná, stále ale patří spíše mezi méně časté potraviny v našem jídelníčku. Přitom obsahuje mnoho cenných látek a dá se bohatě využít v kuchyni. Tato jednoletá rostlina je sice často řazena k obilovinám, příbuzná je ale s rebarborou nebo třeba šťovíkem, nikoliv s pšenicí a ovsem. Má ale moučnatá semena, ze kterých se vyrábí pohanková mouka, a jsou použitelná pro vynikající zdravá jídla.

BLOG: DOLADĚNO!
BLOG: DOLADĚNO!

V pátečním článku jsem psala, že máme konečně přestěhovanou a připravenou ložnici.. Chybělo jen doladit pár věcí.. A to se povedlo za víkend!

Zpravodajství

 Nefrologové chtějí přidat do screeningu vyšetření selhání ledvin
Nefrologové chtějí přidat do screeningu vyšetření selhání ledvin

Praha 15. dubna (ČTK) - O selhávání ledvin se podle předního českého nefrologa profesora Vladimíra Tesaře dozvědí čtyři z deseti pacientů až ve chvíli, kdy musejí nastoupit na dialýzu. Tesař to chce změnit a navrhuje do vyhlášky o preventivních vyšetřeních doplnit nové vyšetření pro ohrožené skupiny obyvatel. Tesař, který je přednostou kliniky nefrologie 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice, to dnes řekl ČTK.

Blog

Soutěže

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.